sep 23, 2019

Fin sesongavslutning under Oslekene

I sol og flott høstvær og sommertemperaturer ble det fine dager under Oslekene for både små og store. Mange av utøverne prøvde seg på litt nye ting og samlet øvelser til 10-kamp'en. Og vi noterte oss at Eva Mundal Melle (J11) og Stine Olsen Davik (J12) satte ny klubbrekord på henholdvis 60m og den litt mer uvanlige distansen 300m. Kjekt at det prøves nye øvelser og samler poeng til kretsserien også.

Gratulerer alle sammen med god innsats og en flott sesong. Heia Fana!

Resultatlisten kan sees her 

KLUBBREKORDER
Eva Mundal Melle (J11) - 60m - 9,50. Hun forbedret Emma Abotnes sin rekord på 9,51 fra 2012.
Stine Olsen Davik (J12) - 300m - 46,95. En forbedring av Sofie Nordviks rekord på 63,59 fra 2014.

Fana ILs resultater oppsummerer vi slik:

GULL
Jakob Amandussen Nitter (G11) - 60m hekk - 10,56
Jakob Amandussen Nitter (G11) - diskos 0,6kg - 16,92
Benjamin Christensen Moen (G12) - 60m hekk - 10,41
Magnus Magnussen Andersland (G14) - tresteg - 11,35
Sebastian Røed Hovland (G15) - 100m - 12,93
Sebastian Røed Hovland (G15) - lengde - 5,03
Sebastian Røed Hovland (G15) - 200m - 26,45
Sebastian Røed Hovland (G15) - tresteg - 10,91
Niklas Liland (G15) - kule 4kg - 10,98
Niklas Liland (G15) - diskos 1kg - 31,93
Niklas Liland (G15) - spyd 600gr - 33,89
Ådne Nesje Hernes (G17) - 800m - 2.11,90
Andreas Kårstad (G17) - høyde - 1,75
Andreas Kårstad (G17) - tresteg - 13,21
Eva Mundal Melle (J11) - 60m - 9,50 - Klubbrek!
Stine Olsen Davik (J12) - 300m - 46,95 - Klubbrek!
Stine Olsen Davik (J12) - 200m - 29,35
Julie Herfindal (J12) - 600m - 2.14,97
Marte Gunnes Olsen (J12) - spyd 400gr - 22,56
Marte Gunnes Olsen (J12) - kule 2kg - 8,34
Alva Moen (J13) - tresteg - 9,19
Mathilde Handeland (J14) - 300m - 45,51
Mathilde Handeland (J14) - lengde - 4,83
Mathilde Handeland (J14) - spyd 400gr - 21,70

SØLV
Jakob Amandussen Nitter (G11) - lengde - 4,23
Nils August Flornes Rustad (G12) - 300m - 48,68
Nils August Flornes Rustad (G12) - 600m - 1.46,92
Jonas Bringsvor Nilsen (G12) - kule 3kg - 6,81
Benjamin Christensen Moen (G12) - lengde - 4,49
Sander Emil Fedøy (G13) - tresteg - 9,18
Marios Ktorides-Valen (G13) - 300m - 44,78
Marios Ktorides-Valen (G13) - 600m - 1.39,75
Tobias Heldal (G13) - høyde - 1,45
Niklas Liland (G15) - lengde - 4,96
Abelone Heldal (J11) - høyde - 1,20
Eva Mundal Melle (J11) - 200m - 32,62
Stine Olsen Davik (J12) - 60m - 8,77
Alva Moen (J13) - lengde - 4,23
Karoline Røed Hovland (J13) - 60m hekk - 10,64
Karoline Røed Hovland (J13) - tresteg - 9,08
Frida Sætrum (J14) - 60m hekk - 10,59

BRONSE
Aksel Jaakko Johnsen (G11) - spyd 400gr - 10,75
Benjamin Christensen Moen (G12) - høyde - 1,40
Nils August Flornes Rustad (G12) - lengde - 4,25
Nils August Flornes Rustad (G12) - tresteg - 9,40
Aleksander Hauge Øyen (G13) - 300m - 45,95
Aleksander Hauge Øyen (G13) - 600m - 1.40,41
Odin August Østreim Øina (G13) - 60m - 8,72
Odin August Østreim Øina (G13) - kule 3kg - 4,71
Julie Herfindal (J12) - 300m - 52,34
Frida Sætrum (J14) - tresteg - 10,23

ØVRIGE RESULTATER
Aksel Barikmo Stuhr (G8) - 60m - 12,74
Henrik Magnussen Andersland (G10) - 80m - 13,73
Aksel Barikmo Stuhr (G8) - lengde - 2,52
Aksel Barikmo Stuhr (G8) - liten ball - 10,29
Emil Mo Fuglevik (G9) - 60m - 12,69
Henrik Magnussen Andersland (G10) - spyd 400gr - 13,55
Alexander Eikås (G10) - 60m - 9,59
Alexander Eikås (G10) - 600m - 2.05,75
Aksel Skagseth Angell-Hansen (G10) - 60m - 10,99
Aksel Skagseth Angell-Hansen (G10) - 600m - 2.21,50
Adreas Nyheim (G10) - 60m/600m - DNS
Philip Christensen Moen (G10) - 60m - 9,93
Philip Christensen Moen (G10) - høyde - 1,05
Philip Christensen Moen (G10) - lengde - 3,51
Philip Christensen Moen (G10) - liten ball - 27,49
Daniel Krossøy (G10) - 600m - 2.08,71
Daniel Krossøy (G10) - liten ball - 31,81
Daniel Krossøy (G10) - 80m - 13,61*
Daniel Krossøy (G10) - spyd 400gr - 11,25
Magnus Hauge Øyen (G10) - 600m - 2.10,01
Magnus Hauge Øyen (G10) - 80m - 13,82
Jakob Amandussen Nitter (G11) - høyde - 1,35
Jakob Amandussen Nitter (G11) - 200m - 31,58
Jakob Amandussen Nitter (G11) - tresteg - 8,57
Aksel Jaakko Johnsen (G11) - 60m hekk - 16,26
Nils August Flornes Rustad (G12) - 60m - 9,28
Nils August Flornes Rustad (G12) - 200m - 30,78
Håvard Nøttestad (G12) - 60m - 9,05
Håvard Nøttestad (G12) - høyde - 1,15
Håvard Nøttestad (G12) - 200m - 31,15
Benjamin Christensen Moen (G12) - 60m - 8,93
Benjamin Christensen Moen (G12) - 200m - 29,98
Jonas Bringsvor Nilsen (G12) - 60m - 9,59
Jonas Bringsvor Nilsen (G12) - lengde - 3,99
Sander Emil Fedøy (G13) - 60m hekk - 11,77
Johannes Handeland (G13) - høyde - 1,20

Ellie Barikmo Stuhr (J8) - 60m - 11,71
Ellie Barikmo Stuhr (J8) - lengde - 2,88
Ellie Barikmo Stuhr (J8) - liten ball - 11,11
Embla Adele Østreim Øina (J10) - 60m - 10,58
Embla Adele Østreim Øina (J10) - lengde - 3,58
Eva Mundal Melle (J11) - lengde - 3,84
Sofie Helén Løvendahl Strøm (J12) - 60m - 9,55
Sofie Helén Løvendahl Strøm (J12) - høyde - 1,15
Sofie Helén Løvendahl Strøm (J12) - lengde - 3,98
Sofie Helén Løvendahl Strøm (J12) - 60m hekk - 13,37
Sofie Helén Løvendahl Strøm (J12) - kule 2kg - 6,19
Sofie Helén Løvendahl Strøm (J12) - tresteg - 9,07
Marte Gunnes Olsen (J12) - 60m - 9,87
Marte Gunnes Olsen (J12) - 60m hekk - 12,53
Julie Herfindal (J12) - høyde - 1,10
Julie Herfindal (J12) - lengde - 3,50
Stine Olsen Davik (J12) - kule 2kg - 7,18

Idrettsanlegg i Fana
cache/resized/15bc6045f72887a4c252440a988fbe1d.jpg
Idrettsanlegg i Fana
cache/resized/44da385922824fbf5f7a9cb94b9293b0.jpg
Idrettsanlegg i Fana
cache/resized/552342107bff07845ff01cccc48c753a.jpg
Idrettsanlegg i Fana
cache/resized/fe8389074b70dbeff0b2f4a7b4f9a984.jpg
Idrettsanlegg i Fana
cache/resized/6e9601b5aa22d539b9c1d1f4f5e8b876.jpg
Idrettsanlegg i Fana

Kontaktinformasjon

  • Fana IL.
  • Fana Idrettslag, Slåtthaugvegen 144. 5222 Nesttun. Norway
  • Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.